مدیر گروه

استادیار
شماره تماس
اتاق
پست الکترونیکی

درباره گروه

 

تاریخچه گروه
گروه شیمی تجزیه در دانشکده شیمی قرار دارد و در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.


مقاطع تحصیلی
کارشناسی: شیمی محض، شیمی کاربردی
کارشناسی ارشد: شیمی تجزیه
دکتری: شیمی تجزیه


معرفی گروه 
گروه شیمی تجزیه در دانشکده شیمی قرار دارد و در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.لازم به ذکر است حاصل تحقیقات در این گروه چاپ مقالات با بالاترین ضریب تاثیر در دانشگاه است.


افتخارات کسب شده توسط گروه 
مجتبی شمسی پور ، شیمی‎دان ایرانی، رئیس انجمن شیمی ایران، استاد تمام (پروفسور) شیمی و عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه، برنده جایزه سازمان کنفرانس اسلامی (Comstech) در سال ۱۳۶۷، برنده جایزه شیمی سال ۲۰۰۶ آیسسکو(سازمان فرهنگی و علمی آموزشی اسلامی)، و چهره ماندگار شیمی در دومین همایش چهره‌های ماندگار (۱۳۸۱) است. پروفسور شمسی پور در فهرست ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا قرار دارد و چهره ماندگار شیمی هستند. پروفسور شمسی پور راهنمایی بیش از ۱۲۰ دانشجوی دکترای شیمی تجزیه را بر عهده داشته است. به گفته خود ایشان، بیش از ۳۰ نفر از دانشجویانش به رتبه استاد تمامی نائیل آمده اند و بیش از ۳۰ تن دیگر دانشیار هستند. پروفسور شمسی پور تاکنون بیش از ۸۰۰ مقاله ISI را به چاپ رسانده و شاخص H ایشان عدد قابل توجه ۶۳ است. بدون تردید پروفسور مجتبی شمسی پور یکی از برجسته ترین و با سابقه ترین اساتید شیمی کشور هستند که خدمات ارزنده علمی و آموزشی و جایگاه و نقش برجسته ایشان در پیشرفت جامعه شیمی ایران بر کسی پوشیده نیست. پروفسور محمدباقر قلیوند عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه رازی دارای صدها مقاله بین المللی ISI ، به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال ۹۳ انتخاب شد. همچنین سرکار خانم دکتر فهیمه جلالی پروفسور و استاد تمام شیمی تجزیه ریاست دانشکده شیمی را بر عهده دارند.

 

آزمایشگاهها

عنوان آزمایشگاه:  تحقیقاتی شیمی تجزیه دکتر شمسی پور
نام مسئول آزمایشگاه : دکتر شمسی پور
شماره تلفن مسئول آزمایشگاه : 34274559
ایمیل مسئول آزمایشگاه: m.shamsipur [AT] razi.ac.ir

عنوان آزمایشگاه:  تحقیقاتی شیمی تجزیه دکتر قلیوند
نام مسئول آزمایشگاه :   دکتر قلیوند
شماره تلفن مسئول آزمایشگاه : 
ایمیل مسئول آزمایشگاه:  gholivand_mb [AT] razi.ac.ir
معرفی آزمایشگاه :  آزمایشگاه به مساحت تقریبی 80 متر مربع می باشد این آزمایشگاه به تجهیزات HSE مجهز می باشد. و در حال حاظر هفده دانشجوی دکترا و ارشد دراین آزمایشگاه مشغول به فعالیت های پژوهشی می باشند و زمینه اغلب فعالیتهایشان الکترو شیمی میباشد.

عنوان آزمایشگاه:  تحقیقاتی شیمی تجزیه دکتر ایراندوست
نام مسئول آزمایشگاه :  دکترمحسن ایراندوست –دکتر مسعود شریعتی راد
شماره تلفن مسئول آزمایشگاه :  34274559
ایمیل مسئول آزمایشگاه: irandoust۱۳۴۱ [AT] yahoo.com
معرفی آزمایشگاه : این آزمایشگاه خاص دانشجویان کارشناسی ارشد شیمی تجزیه است . امکانات این آزمایشگاه در حد یک آزمایشگاه شیمی تجزیه تحقیقاتی نیست ، در عوض یکی از پر بازده ترین آزمایشگاههاست.

عنوان آزمایشگاه: تحقیقاتی شیمی تجزیه دکتر جلالی
نام مسئول آزمایشگاه :  دکتر جلالی
شماره تلفن مسئول آزمایشگاه : 34274559
ایمیل مسئول آزمایشگاه: fahimehjalali@yahoo.com
معرفی آزمایشگاه :  این آزمایشگاه خاص دانشجویان کارشناسی ارشد شیمی تجزیه است . امکانات این آزمایشگاه در حد یک آزمایشگاه شیمی تجزیه تحقیقاتی نیست ، در عوض یکی از پر بازده ترین آزمایشگاههاست.

عنوان آزمایشگاه:  تحقیقاتی شیمی تجزیه دکترصادقی
نام مسئول آزمایشگاه :   دکتر صادقی
شماره تلفن مسئول آزمایشگاه :  34274559
ایمیل مسئول آزمایشگاه:  m.sadeghi [AT] razi.ac.ir
معرفی آزمایشگاه :  این آزمایشگاه خاص دانشجویان کارشناسی ارشد شیمی تجزیه است . این آزمایشگاه به تجهیزات HSE مجهز می باشد. در این آزمایشگاه دانشجویان آموخته های فوق در حوزه های جداسازی و اسپکتروسکوپی مشغول تحقیقات هستند.